Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Relacja

Najbardziej reprezentatywny obiekt w pobliżu zakładu produkcyjnego Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA SA, to Dom Wesel OAZA w Kłodzie k. Rydzyny. Nic dziwnego, że także 10 rocznicowy Bal Hodowcy Roku zorganizowany został właśnie w tym obiekcie. Już po raz czwarty z rzędu.

 

Doświadczenie z poprzednich imprez gwarantowało dobrą zabawę. Do eleganckiego
obiektu zjechało więc po raz kolejny ponad 200 gości. W tłumie można było dojrzeć
znane z poprzednich edycji twarze, w tym ponownie dwóch byłych Hodowców Roku.
Pana Krzysztofa Rybkę z małżonką Genowefą – Hodowcę Roku 2008 oraz Romana Słowińskiego z małżonką Wiolettą laureatów edycji 2010. Każdy z nich jechał z nadzieją na stworzenie historycznego precedensu, czyli zdobycia po raz drugi z rzędu tytułu Hodowcy Roku i wygrania kolejnego samochodu. Do tej pory nikomu ta sztuka się nie udała, i …tym razem również nie, ale nie wyprzedzajmy faktów.


Pełen wrażeń jak się później okazało wieczór rozpoczął Dariusz Formela Prezes Zarządu
PKM DUDA. – Kultywujemy dziesięcioletnią tradycję organizacji konkursu na hodowcę
roku, bo bardzo zależy nam na bezpośrednich kontaktach z naszymi dostawcami, ich sukcesie i zadowoleniu. – Polscy rolnicy to doskonali hodowcy, produkujący świetnej jakości surowiec. Rok 2013 był dla nas czasem podejmowania strategicznych decyzji i posunięć. Po raz pierwszy, aż 98 procent surowca PKM DUDA SA kupił od polskich rolników i taką politykę skupową zamierzamy prowadzić także w tym roku. – podkreślił.

 

O zwrocie w polityce skupowej mówił także Roman Miler wiceprezes zarządu. – Chcemy nawiązać współpracę z rolnikami, którzy posiadają nieco mniejszy potencjał, produkują mniejsze ilości tuczników – tłumaczył – Interesuje nas współpraca nie tylko z dużymi hodowcami indywidualnymi, czy grupami producenckimi, ale też z rolnikami produkującymi kilka i kilkanaście tuczników tygodniowo.


Okazję do przemówień mieli również najważniejsi ze sponsorów. Józef Dworakowski
prezes zarządu firmy AGROMIX z Rojęczyna, Patrona Gali Finałowej oraz tradycyjnie już
Rajmund Lira reprezentujący Wytwórnię Pasz LIRA, od pięciu lat Złotego Patrona konkursu. Prezes Dworakowski część swojego wystąpienia poświęcił Polskiemu Koncernowi Mięsnemu DUDA – Znam całą rodzinę Duda, znam nowy i stary zarząd koncernu, znam założycieli, PKM DUDA to bardzo dobry partner i zdrowy podmiot gospodarczy. Z kolei prezes firmy Wytwórnia Pasz LIRA, Rajmund Lira odniósł się bezpośrednio do hodowców – Na tym trudnym rynku hodowli trzody chlewnej pozostali tylko najlepsi hodowcy, dziś właśnie oni tu się bawią, dlatego nie mogło zabraknąć firmy LIRA. Nasz udział traktujemy jako wyróżnienie i nobilitację.

 

Tak uroczyste słowa stanowiły dobry wstęp, do wręczania okolicznościowych wyróżnień najlepszym dostawcom 2013 roku. Każdy z zaproszonych gości otrzymał ponadto z rąk zarządu PKM DUDA okolicznościowy prezent w postaci ekskluzywnych wędlin z dziczyzny marki Hunter Wild produkowanych przez spółkę z grupy kapitałowej.

 

Zarząd koncernu z okazji 10-lecia konkursu przygotował niespodziankę dodatkowo wyróżniając kilkoro z nich. Ekskluzywne zegarki, kwiaty i podziękowania za wieloletnią współpracę otrzymali indywidualni dostawcy: Elżbieta Banasiewicz (Szczytniki) i Kazimierz Kasperkowiak (Niemczyn, gm. Damasławek) oraz Ewa Wojciechowska ze Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej Pro-Agro. – Przez te minione lata rynek niejednokrotnie nie był łaskawy dla żadnego z jego uczestników – powiedział Dariusz Formela Wiceprezes Zarządu PKM DUDA SA, wręczając wyróżnienia – To, że potrafimy utrzymywać relacje niezależnie od okoliczności, a zwłaszcza w trudnych czasach, świadczy o dojrzałości, wzajemnym szacunku i zaufaniu.


Jeden z wyróżnionych hodowców Kazimierz Kasperkowiak, to rolnik spod Wągrowca
gospodarujący na 200 hektarach i hodujący 200 loch w cyklu zamkniętym, zrewanżował się mówiąc – Od 10 lat dostarczam żywiec do „Dudy”. Współpraca przebiega bez zakłóceń. To bardzo solidny partner.


Po chwilach poważnych i uroczystych przyszedł czas na rozrywkę. Akrobatyczne TRIO
pięknych kobiet pokazało zapierające dech możliwości ludzkiego ciała. Artystki swoim
występem przygotowały klimat pod losowanie głównych nagród w konkursie. Zaszczytu losowania pierwszej nagrody – Daci Duster- dostąpiła Małgorzata Michalak dyrektor Renault Polska, Patrona Motoryzacyjnego konkursu.
Szczęście uśmiechnęło się do Janiny i Leszka Prałatów z Nowej Wsi koło Leszna, którzy
zaskoczonym gościom powiedzieli – W ubiegłym roku przymierzaliśmy się właśnie do Dacii Duster, ale postanowiliśmy zamiast kupować auto zainwestować w chlewnię. Jak widać opłaciło się. Państwo Prałatowie z koncernem PKM DUDA SA współpracują od trzech lat. Dostarczamy około 1600 tuczników hodowlanych rocznie – mówi pan Leszek. – Bardzo jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Nigdy nie było żadnych
kłopotów, zawsze na czas był odbiór i zapłata.


A teraz jeszcze to szczęście w losowaniu i wygrany samochód. Kiedy emocje nieco opadły przystąpiono do losowania nagród dodatkowych – bonów towarowych o wartości 1000,00 zł każdy – ufundowanych przez patronów konkursu.
Trzeba było mieć naprawdę pecha by wyjechać bez nagrody.


Po zakończeniu losowań nadeszła kolej na pamiątkowe zdjęcia i symboliczną lampkę szampana Wreszcie gościom podana została uroczysta kolacja, na którym oczywiście królowała wierzpowina! Świetna zabawa to stały element wieczoru.


W tym roku najlepszych hodowców trzody chlewnej bawił pan Józek, najsłynniejszy polski hodowca drobiu, czyli znany kabareciarz, Grzegorz Halama OKLASKY!. Klimat balu zrobił się tak dobry, że parkiet prawie cały czas zajęty był tańczącymi parami.
W przerwach prowadzono natomiast gospodarskie rozmowy o tym co przyniesie 2014 rok.


Dywagacje przy suto zastawionych stołach nie gasły do późnego rana. Wszyscy jednak byli zgodni, że niezależnie od jego przebiegu chcą się za rok ponownie spotkać na balu koncernu PKM Duda. Strzał w 10-tkę, tak w nawiązaniu do rocznicy, mówili w kuluarach uczestnicy o organizowanym przez koncern konkursie. Na szczęście czas szybko biegnie…

 

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia