Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Znamy Hodowcę Roku 2012

Warszawa, 11.02.2013

Znamy Hodowcę Roku 2012!

Kilkudziesięciu najlepszych hodowców żywca wieprzowego z terenu całej Polski zjechało w miniony piątek do Kłody k/Leszna, aby wziąć udział w Finałowej Gali konkursu Hodowca Roku 2012, organizowanego już dziewiąty rok przez Polski Koncern Mięsny DUDA SA. Zwycięzcą tegorocznej edycji została Pani Mirosława Pospiech z Jutrosina, która stała się szczęśliwą posiadaczką Fiata 500. Gwiazdą wieczoru był Piotr Bałtroczyk.

Nagrodę główną Fiat 500 wylosował Rajmund Lira właściciel Wytwórni Pasz Lira, Złotego Patrona konkursu. Zwyczajem poprzednich edycji tytularny Hodowca Roku został także uhonorowany wykonaną z brązu statuetką.

Hodowca Roku to największe wydarzenie branżowe w kraju. Każdego roku wyłania najlepszych producentów spośród niemal tysiąca hodowców. Jego celem jest uhonorowanie dostawców żywca wieprzowego dla Polskiego Koncernu Mięsnego Duda SA. Zakończona edycja była już dziewiątą z rzędu.

Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA pogratulował podczas uroczystej Gali wszystkim finalistom za całoroczną współpracę. – Dziękujemy za stabilne dostawy w roku 2012, które pozwalały na spokojne planowanie produkcji - podkreślał Dariusz Formela Prezes Zarządu PKM DUDA.  

Miłą niespodzianką było specjalne wyróżnienie wręczone pani Irenie i Eugeniuszowi Sobasikom z Konar, którzy od prawie dziesięciu lat nieprzerwanie oddają tuczniki do PKM DUDA. - To rzadko spotykane by utrzymywać relacje biznesowe przez tyle lat powiedział Roman Miler Wiceprezes Zarządu PKM DUDA SA, wręczając Pani Irenie ekskluzywny zegarek. - Mam nadzieję, że to wiele mówi nie tylko o państwu, ale także o PKM DUDA. A ten zegarek niech dalej odmierza dobre czasy wzajemnej współpracy.

Bal Hodowcy Roku był okazją do prezentacji nowej struktury personalnej działu skupu trzody chlewnej w PKM Duda, którym od początku roku zarządza zespół pod kierownictwem Michała Wiatraka dyrektora ds. skupu i produkcji oraz Dariusza Kędzi kierownika skupu.

 

Wśród pozostałych finalistów konkursu zostały rozlosowane także inne cenne nagrody:

 

Skuter Sym Fiddle – Idzi Urny / Rozdrażew (gm. Krotoszyn)

Tydzień w bułgarskim kurorcie Marina Cape dla dwóch osób - Jan Józefczak / Morownica (gm. Śmigiel)

TV LCD LG 42 – Józef Malinowski / Kocień Wielki (gm. Wieleń)

Aparat Cyfrowy NIKON – Łukasz Walachowski / Górka Duchowna (gm. Lipno)

Kino domowe SONY– Koźmin – Maria Golińska / Koźmin Wlkp.

Tablet Samsung – Jacek Styburski / Kuklinów (gm. Kobylin)

Tablet Samsung – Stanisław Szemendera / Izbiczno gm. Dobrzyca

Nokia Asha – Rafał Kaniewski / Gumienice (gm. Pogorzela)

Nokia Asha – Sylwia Łukowiak / Smolice (gm. Kobylin)

 

Po raz kolejny konkurs wsparły największe firmy branży rolnej. Złotego Patrona, Wytwórnię Pasz LIRA, uzupełniły firmy De Heus Polska (Patron Gali Finałowej), POLNET (Srebrny Patron), BIOMIN Polska (Srebrny Patron) i Pen Ar Lan Polska (Srebrny Patron).

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach wsparcie medialne zapewniał dwumiesięcznik „Hoduj z głową - świnie”. Po raz pierwszy w historii konkurs wszedł ze swoją promocją do Internetu. Stało się tak dzięki podpisaniu współpracy z serwisem AgroFoto.pl, największym portalu społecznościowym o tematyce rolnej i forum internetowym dla rolników. Miesięcznie portal odwiedza ponad 400 000 rolników. 

- Adam Zaleski Dyrektor Pionu Sprzedaży De Heus Polska Patrona Gali Finałowej – podsumował obecność na balu mówiąc – Od kilku lat współpraca z PKM Duda intensywnie się rozwija. Naturalną tego konsekwencją jest nasza obecność na jednym z ważniejszych wydarzeń branży, podczas którego mamy możliwość spotkania się także z naszymi klientami.

Relację z gali, szczegóły programu oraz jego regulamin można znaleźć na stronie www.hodowcaroku.pl. oraz www.pkmduda.pl 

 

 

 

 

 

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia