Strona główna Mapa serwisu Kontakt

Relacja

12. lutego 50 najlepszych dostawców żywca PKM DUDA SA z terenu całej Polski zjechało do miejscowości Kłoda k. Rydzyny, by w pięknej Sali i uroczystej atmosferze podsumować edycję roku 2009 i wyłonić Hodowcę Roku.

 

Listę gości uzupełniali przedstawiciele sponsorów konkursu, grup producenckich, partnerów handlowych i przyjaciół PKM DUDA SA, a także przedstawiciele mediów rolniczych.

 

Prawie 200 zebranych gości niecierpliwie czekało na to co będzie się działo. Goście „niekonkursowi” nie mogli się doczekać części artystycznej wieczoru, a hodowcy – starający się tłumić emocje i napięcie wyczekiwali na gwóźdź programu, czyli losowanie nagród, w tym nagrody głównej samochody Ford Fiesta.

 

Gala rozpoczęła się od retrospekcji, cofnięcia się do poprzedniej edycji konkursu. Film z Gali 20008 był dla wielu okazją do wspomnień, wzruszeń i uśmiechu, do prze życia na nowo ubiegłorocznych wydarzeń, emocji. Obecny na Sali zwycięzca poprzedniej edycji Pan Kazimierz Rybka przywitany został gromkami oklaskami.

 

Prezes Zarządu PKM DUDA SA, Pan Maciej Duda przywitał w końcu gości i w krótkim emocjonalnym wystąpieniu podziękował dostawcom za całoroczną pracę. Podkreślił wysoka jakość dostarczanego surowca, lojalność, przypomniał wreszcie szczegóły okoliczności tegorocznej Gali, odbywającej się w roku rocznicowym, roku obchodów przez PKM DUDA SA rocznicy 20-lecia działalności firmy. Wielu spośród dostawców firmy to już drugie pokolenie hodowców, rozwijających się i wzrastających obok koncernu.

 

Następnie Grzegorz Ograbek – Dyrektor ds. Ekonomicznych i Surowcowych, przypomniał zasady konkursowe. Krótkie wystapienie przedstawiciela Prezesa Rajmunda Liry z firmy Wytwórnia Pasz Lira – Złotego Patrona konkursu – Pana dr. Arkadiusza Michalaka, wystąpienie Pana Radosława Iwańskiego Redaktora Naczelnego dwutygodnika Farmer – Patrona Medialnego – oraz Pana Stanisława Niemyskiego Prezesa Zarządu firmy Pen Ar LAN Polska – Patrona Gali Finałowej, otwarło cześć oficjalną wieczoru.

 

Kolejne punkty wieczoru wprawiły gości w dobry nastrój. Występ kabaretu Słuchajcie rozbawił, a kolacja dodała sił. Można było przystąpić do wręczenia najlepszym współpracującym z PKM DUDA SA hodowcom dyplomów uznania, będących symbolicznym wyróżnieniem całorocznej, niełatwej profesji i lojalnej współpracy.

 

 

Wreszcie losowanie… napiecie, emocje, nerwowość i pierwsze rozczarowania wygranych mieszające się z radością. Losowanie nagród rozpoczęło się bowiem od rowerów, przez laptopy, zestaw hi fi, aparat cyfrowy, telewizor i quada. Napiecie sięgnęło zenitu przed losowaniem nagrody głównej – Forda Fiesty. Najbardziej szczęśliwym człowiekiem wieczoru okazał się być Tomasz Klonowski z województwa Kujawsko – pomorskiego, dostarczający żywiec do PKM DUDA już od sześciu lat. Pan Tomasz oprócz kluczyków do samochodu otrzymał również z rąk Prezesa Zarządu PKM DUDA Macieja Duda, przedstawiciela firmy LIRA - dr. Arkadiusza Michalaka oraz Radosława Iwa oskiego z dwutygodnika Farmer, pamiątkową statuetkę, wykonaną po raz pierwszy w historii konkursu, z wybitnym numerem 1. Ma ona symbolizować siłę i stabilność organizatora konkursu PKM DUDA SA. Statuetka jest wyrazem pragnienia firmy, by sam konkurs i ona symbolicznie stała się synonimem najwyższej jakości pracy polskiego hodowcy.

 

Kiedy emocje nieco opadły nadszedł czas na zrobienie dziesiątek pamiątkowych zdjęć, wypicie lampki szampana za pomyślność w bieżącym 2010 roku oraz skosztowanie smacznego tortu przygotowanego przez cukiernię ‘Kandulski’ z Poznania.

 

Po takiej dawce emocji… emocje nie opadły. Na sale weszła PAULLA, która zaśpiewała swoje największe utwory, w tym dwukrotnie piosenkę „Od dziś”. Kilkudziesięciominutowy koncert zakończył część artystyczno-oficjalną i nareszcie można było zacząć bal. Zespół Tequila Band zagrzewał gości do tańców przy znanych światowych i polskich hitach muzycznych. Ostatni goście wychodzili po godzinie piątej…. 6 edycja konkursu Hodowca Roku dobiegła końca.

 

Ogółem w konkursie wzięło udział prawie 1000 dostawców żywca wieprzowego z całej Polski. Wśród partnerów tegorocznej edycji konkursu Hodowca Roku znalazły się najbardziej znaczące firmy branży hodowlanej. Złotym Partnerem była firma LIRA – producent pasz, który już po raz drugi objął patronat nad konkursem. Srebrnymi Partnerami zostały firmy De Heus i Cargill – producenci pasz oraz Irma Polnet, dostarczająca wyposażenie dla rolnictwa. Patronat Medialny objęła redakcja dwutygodnika „Farmer”, a Patronem Gali Finałowej została firma Pen Ar LAN Polska, dostawca materiału genetycznego dla producentów trzody.

 

 

Partnerzy konkursu


Copyright © 2011 PKM DUDA S.A. 
Strona główna   |    Mapa serwisu   |    Aktualności   |    Konkurs   |    Organizator   |    Sponsorzy   |    Historia